Odpowiedź :
g=9,81 m/s²
h=6m
Prędkość piłki przy uderzeniu o ziemię nie będzie większa niż:
m*g*h=0,5*m*V²
V=√(2*g*h)
V=√(2*9,81*6)
V≈10,85 m/s
Oczywiście przy założeniu, że nie uwzględnia się oporów powietrza.
g=9,81 m/s²
h=6m
Prędkość piłki przy uderzeniu o ziemię nie będzie większa niż:
m*g*h=0,5*m*V²
V=√(2*g*h)
V=√(2*9,81*6)
V≈10,85 m/s
Oczywiście przy założeniu, że nie uwzględnia się oporów powietrza.