Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wzór na stężenie molowe: Cm = n/v
Przekształcamy wzór i otrzymujemy wzór na liczbę moli: n = Cm * v
Obliczamy liczbę moli kwasu siarkowego z powyższego wzoru:
n = 0,5 * 4 = 2 mole
Odpowiedź B. 2 mole kwasu siarkowego(VI)
Odpowiedź:
Wzór na stężenie molowe: Cm = n/v
Przekształcamy wzór i otrzymujemy wzór na liczbę moli: n = Cm * v
Obliczamy liczbę moli kwasu siarkowego z powyższego wzoru:
n = 0,5 * 4 = 2 mole
Odpowiedź B. 2 mole kwasu siarkowego(VI)