👤

Ulicę która ma 300m długości 8 m szerokości, pokryła warstwa wody o grubości 3 cm ile litrów wody spadło na tą ulicę?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

300 m = 3000 dm

8 m = 80 dm

3 cm = 0,3 dm

V - 300 dm × 80 dm × 0,3 dm = 7200 dm³ = 7200 l.

Spadło 7200 l wody.

Odpowiedź:

300m = 3000dm

8m = 80dm

3cm = 0,3dm

V=300dm * 80dm * 0,3dm = 7200dm³ = 7200L

Odp. Na ulicę spadło 7200L wody

On Studier: Inne Pytanie