👤

Ile zapłacimy za 27 dag żóltego sera którego kilogram kosztuje 20,50 zł
Oblicz ile dekagramów gwóździ można kupić za 5,40 jeśli kilogram kosztuje 15 zł
Ile litrów paliwa kupił Pan Wojtek jeśli zapłacił 117,52zl a litr kosztował 4 zł i 52 gr


Plis proszę o pomoc


Odpowiedź :

Odpowiedź:

15:10=1,5zł  1,5zł:10=0,15gr

5,40:0,15gr=36

odp.Można kupić 36 dekagramów gwoździ.

177,52 : 4,52=26

odp .Kupił 26 litrów paliwa.e wyjaśnienie:

Odpowiedź w załączniku.

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Zobacz obrazek DRAGON1235F