👤

Pole równoległoboku, w którym przekątne o długości 10 cm
i 14 cm przecinają się pod kątem 45° wynosi:Czytnik immersyjny


Odpowiedź :

Odpowiedź:

P = 35√2 cm²

Szczegółowe wyjaśnienie:

[tex]d_1 = 10 \ cm\\d_2 = 14 \ cm\\\gamma= 45^{o}\\sin45^{o} = \frac{\sqrt{2}}{2}\\P = ?\\\\P = \frac{1}{2}d_1\cdot d_2\cdot sin\gamma\\\\P = \frac{1}{2}\cdot10 \ cm\cdot14 \ cm\cdot\frac{\sqrt{2}}{2} = 35\sqrt{2} \ cm^{2}[/tex]

On Studier: Inne Pytanie