👤

Dwa batoniki po 2,50 zł i cztery soki kosztują razem 13 zł. Ile kosztuje jeden sok?

Odpowiedź :

x → cena soku

2 * 2,50 zł + 4x = 13 zł

5 zł + 4x = 13 zł

4x = 13 zł - 5 zł

4x = 8 zł  / : 4

x = 2 zł kosztował jeden sok

On Studier: Inne Pytanie