Odpowiedź :
DANE: m = 40 dag = 0,4 kg, F₁ = 100N, F₂ = 60N
SZUKANE: a = ?
a = F/m
(zanim podstawimy do wzoru, musimy ustalić wartość siły wypadkowej - Fw):
Fw = 100N + 60 N = 160 N
a = 160 N/ 0,4 kg = 400 m/s²
Liczę na naj. Pozdrawiam
DANE: m = 40 dag = 0,4 kg, F₁ = 100N, F₂ = 60N
SZUKANE: a = ?
a = F/m
(zanim podstawimy do wzoru, musimy ustalić wartość siły wypadkowej - Fw):
Fw = 100N + 60 N = 160 N
a = 160 N/ 0,4 kg = 400 m/s²
Liczę na naj. Pozdrawiam