👤

jak ktoś ma czas to może to zrobi

Jak Ktoś Ma Czas To Może To Zrobi class=

Odpowiedź :

mr=200g

Cp=10%

200g - 100%

x - 10%

x=20g = masa cukru

mH2O=200g-20g=180g

Odp. 200g roztworu o stężeniu 10% zawiera 20g cukru i 180g wody.