Odpowiedź :
bromek wapnia CaBr2
M CaBr2=40 +2×80=40+160=200u
%Br=160/200×100^=80^
%Ca=40/200×100%=20%
Odp. Zawartość % bromu w bromku wapnia wynosi 80%.
Wyjaśnienie:
bromek wapnia CaBr2
M CaBr2=40 +2×80=40+160=200u
%Br=160/200×100^=80^
%Ca=40/200×100%=20%
Odp. Zawartość % bromu w bromku wapnia wynosi 80%.
Wyjaśnienie: