👤

BŁAGAM POMOCYYYYY
Oblicz stężenie nasyconego roztworu azotanu (V) ołowiu (II) w procentach masowych w temperaturze 60 stopni celcujsza


Odpowiedź :

R Pb(NO3)2 w temp 60 °C= 96 g/100 g H2O

ms=96 g

mH2O= 100g

mr= ms+mH2O= 96g + 100 g= 196 g

Cp=(ms÷mr)*100%

Cp=(96g÷196g)*100%=48,98%