Odpowiedź :
Dane:
m = 5kg
Ek = 5000J
Wzór na energie kinetyczną:
[tex]E_k = \frac{m*v^2}{2}[/tex]
Wyznaczamy ze wzoru prędkość:
[tex]v = \sqrt{\frac{2*E_k}{m} } = \sqrt{\frac{2*5000J}{5kg} } = 20\sqrt{5} \frac{m}{s} \approx 44,72 \frac{m}{s}[/tex]
Dane:
m = 5kg
Ek = 5000J
Wzór na energie kinetyczną:
[tex]E_k = \frac{m*v^2}{2}[/tex]
Wyznaczamy ze wzoru prędkość:
[tex]v = \sqrt{\frac{2*E_k}{m} } = \sqrt{\frac{2*5000J}{5kg} } = 20\sqrt{5} \frac{m}{s} \approx 44,72 \frac{m}{s}[/tex]