👤

Z 200g 20% roztworu odparowano 100g wody. Obliczyć stężenie otrzymanego roztworu.
POMOCY


Odpowiedź :

Dane:

mr1=200g

Cp1=20%

mr2=200g-100g=100g

Szukane:

ms=?

ms=Cp1*mr1/100%

Cp2=?

Cp2=ms*100%/mr2

Obliczenia:

ms=20%*200g/100%

ms=40 g

Cp2=40g*100%/100g

Cp2=40%

On Studier: Inne Pytanie