👤

Pomocy!!!!! Plisss mam czas do 17:30

Plis pomocy!
Chemia
Do 0,5kg-4 procentowego roztworu soli...


Pomocy Plisss Mam Czas Do 1730Plis PomocyChemia Do 05kg4 Procentowego Roztworu Soli class=

Odpowiedź :

Roztwór 1:

mr=0,5kg =500g

Cp=4%

500g-100%

x- 4%

x=20g =ms

Roztwór 2:

mr=500g+20g=520g

ms=20g+20g=40g

Cp=40g/520g×100%= 7,69%

Dane:

mr1=0,5 kg=500 g

Cp1=4%

mr2=500g+20g=520g

Szukane:

ms1=?

ms1=Cp1*mr1/100%

ms2=?

ms2=ms1+20g

Cp2=?

Cp2=ms2*100%/mr2

Obliczenia:

ms1=4%*500g/100%

ms1=20g

ms2=20g+20g

ms2=40g

Cp2=40g*100%/520g

Cp2=7,69%