👤

Oblicz stezenie procentowe roztworu otrzymanego w wyniku zmieszania 100 g octu i 300 g wody

Odpowiedź :

[tex]C_p=\frac{m_s}{m_r}\cdot100\%\\\\m_s=100 \ g\\\\m_r=100 \ g+300 \ g=400 \ g\\\\C_p=\frac{100g}{400g}\cdot100\%=\frac{1}{4}\cdot100\%=\boxed{25\%}[/tex]

Odpowiedź:

ms = 100g

mr = 400g

Cp = (ms/mr) *100% = 25%

Wyjaśnienie:

On Studier: Inne Pytanie