👤

3 Pole powierzchni prostopadłościanu o podstawie będącej kwadratem jest równe
polu powierzchni sześcianu o krawędzi 8 cm. Krawędź podstawy prostopadło-
ścianu ma długość 10 cm. Ile wynosi wysokość prostopadłościanu?
Wybierz właściwą odpowiedź spośród podanych.
A. 7,1 cm
B. 9,2 cm
C. 6,4 cm
D. 4,6 cm
zrobi ktoś plz szybko ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

D . 4 ,6 cm.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Prostopadłościan:

Pc = 2 * Pp + Pb

Podstawą jest kwadrat, więc:

Pp = 10 cm * 10 cm = 100 cm²

Pole powierzchni bocznej to 4 jednakowe prostokąty o wymiarach 10 cm X h , więc:

Pb = 4 * 10 * h = 40 h

Pc = 2 * 100 + 40 h = 200 + 40 h

Sześcian:

Pc = 6 * a²

Pc = 6 * 8² = 6 * 64 = 384 cm²

Pole prostopadłościanu = Pole sześcianu, więc:

200 + 40h = 384

40 h = 384 - 200

40 h = 184. /:40

h = 4,6

h = 4 ,6 cm

Odp: wysokość tego prostopadłościanu wynosi 4,6 cm , odpowiedź D.