👤

2. Oblicz wartość siły wypadkowej jaka musi działać na samochód o masie 1500 kg jeżeli jego
przyspieszenie wynosi a=0.83m/s2​


Odpowiedź :

[tex]a = \frac{F}{m}\\F = am = 0,83*1500=1245N[/tex]