👤

zmieszano 200g roztworu 10% i 500g 40%.oblicz stężenie powstałego roztworu​

Odpowiedź :

Roztwór 1:

mr=200g

Cp=10%

200g -100%

x -10%

x=20g=ms

Roztwór 2:

mr=500g

Cp=40%

500g-100%

x-40%

x=200g =ms

Roztwór 3:

ms=20g+200g=220g

mr=200g+500g=700g

Cp=(220×100%)/700=31.43%