👤

.Zarówkę zasilono napięciem U=12 V co spowodowało przepływ przez nią prądu I=5 A. Jaką moc ma żarówka ?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Moc P=U⋅I

P= 12*5 = 60 Wat

Wyjaśnienie:

Moc P=U⋅I  

P - Moc w Watach

U - Napięcie w Voltach

I - Prąd w Amperach