Pomocy w zadaniu jak najszybciej da radę zrobić.

C5H10
penten
mC5H10=5*12u+10*1u=60u+10u=70u
%C=(5*12u÷70u)*100%=85,71%
mC:mH=5*12u:10*1u=60:10=6:1