👤

Dany jest odbiornik trójfazowy symetryczny o charakterze rezystancyjnym R = 40 Ω zasilany z symetrycznej sieci trójfazowej o napięciu fazowym Uf = 230 V.
(podręcznik str. 264; zad. 14.11; schemat 14.28). Moc czynna odbiornika wynosi:
Odpowiedź proszę zaznaczyć i uzasadnić !!!!!!!!!!!!!
a) P = 40 kW
b) P = 12 kW
c) P = 100 kW
d) P = 10 kW

Proszę na już daje naj


Odpowiedź :

R=40 Ω

Uf=230 V

P=?

P=3*Uf*If*cos(φ)

If=Uf/R

charakter rezystancyjny => cos(φ)=1

P=3*Uf²/R

P=3*230²/40

P=4 kW

Ale nie dołaczyłeś schematu :(.

On Studier: Inne Pytanie