Odpowiedź :
W życiu bardzo ważne jest poznawanie dawnej historii, zwyczajów i tradycji. Obecnie ciężko nam zdobyć na ten temat rzetelną wiedzę i prawdziwe informacje i wbrew pozorom istnieje niewiele solidnych źródeł informacji. Zgadzam się, więc ze stwierdzeniem, że dzięki lekturom możemy poznać minione obyczaje, zwyczaje i wzbogacić swoją wiedzę na temat historii.
Pierwszym argumentem jest fakt, iż w lekturach możemy między innymi poznać dawne tradycje związane z obchodzeniem przeróżnych świąt. Przykładem jest tutaj utwór Henryka Sienkiewicza pt. ,, Dziady cz. II". Poznajemy tam sposób obchodzenia nocy zadusznej po dniu zmarłych, w której według tradycji wywoływane zostają duchy.
Drugim argumentem jest to, że w lekturach możemy dowiedzieć się wiele o historii. Idealnym przykładem jest tutaj ,,Pan Tadeusz", czyli epopeja napisana przez Adama Mickiewicza. Mamy tam wątek historyczny dotyczący między innymi Legionów i Konstytucji trzeciego maja. Mamy tam też opisane wiele tradycji polskich i obyczajów co czyni ten utwór epopeją narodową.
Jak sądzę udało mi się udowodnić, że z lektur możemy wynieść wiele informacji z minionych lat, dotyczących historii i zwyczajów. Jest to także dowód na to, że warto czytać lektury, gdyż są to nieprzypadkowe i niebanalne dzieła.
Mam nadzieję, że pomogłam :)