👤

Pan Jerzy zatankował do swojego samochodu 15 litrów benzyny i zapłacił
72 zł. Po przejechaniu kilku kilometrów minął stację paliw, na której taka
sama benzyna była tańsza. Obliczył, że za 72 zł mógłby na tej stacji kupić
o 1 litr benzyny więcej. O ile groszy tańszy był 1 litr benzyny na drugiej
stacji paliw niż na pierwszej?
P


Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

72:15=4,8 - litr benzyny na pierwszej stacji

72:16=4,5- litr benzyny na drugiej stacji

4,8-4,5=0,3

Odp. : Litr benzyny na drugiej stacji był o 30 groszy tańszy niż na pierwszej

On Studier: Inne Pytanie