Odpowiedź :
Odpowiedź:
V = Pp*h
Pp = 4a = 400m2 = 40000dm2
h = 10mm = 1cm = 0,1dm
1L=1dm3
40000*0,1 = 4000dm3
4000dm3 = 4000L
odp: Na działkę spadło 4000 litrów wody.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
V = Pp*h
Pp = 4a = 400m2 = 40000dm2
h = 10mm = 1cm = 0,1dm
1L=1dm3
40000*0,1 = 4000dm3
4000dm3 = 4000L
odp: Na działkę spadło 4000 litrów wody.
Szczegółowe wyjaśnienie: