👤

Oblicz, jaką pracę wykonał chłopak podczas podnoszenia ruchem
jednostajnym paczki z książkami o masie 7000g na stół o wysokości 80cm.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Mam nadzieję, że pomogłem ;)

Dane:

m=7000g=7kg

h=s=80cm=0,8m

Szukane:

W=?

Fg=?

Fg=m*g

Fg=7kg*10N/kg=70N

W=F*s

W=70N*0,8m=56J

Odp.: Wykonał W=56J.

Pozdrawiam :)