👤

Z jaką mocą pracuje człowiek, który w ciągu pół godziny wykonuje pracę 360 kJ?

Odpowiedź :

[tex]P=\frac{W \ [J]}{t \ [s]}\\\\W=360 \ kJ=360\cdot1000 \ J=360 \ 000 \ J\\\\t=0,5 \ h=0,5\cdot3600 \ s=1800 \ s\\\\P=\frac{360 \ 000 \ J}{1800 \ s}=\boxed{200 \ W}[/tex]

Odp. Moc tego człowieka wynosi 200 W.