👤

rowerzysta przejechał 55 KM w czasie 2,5h.Z jaką prędkością jechał?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

s = 55 km

t = 2,5 h

v = s/t

v = 55km/2,5h = 22km/h

Szczegółowe wyjaśnienie:

[tex]s=55 \ km\\\\t=2,5 \ h\\\\v=\frac{s}{t}=\frac{55 \ km}{2,5 \ h}=\boxed{22 \ \frac{km}{h}}[/tex]