👤

8. Jaką energię kinetyczną ma kamień o masie 0,2 kg rzucony z prędkością 4 m/s.​

Odpowiedź :

[tex]dane:\\m = 0,2 \ kg\\v = 4\frac{m}{s}\\szukane:\\E_{k} = ?\\\\E_{k} = \frac{1}{2}mv^{2}\\\\E_{k} = \frac{1}{2}\cdot0,2 \ kg\cdot(4\frac{m}{s})\\\\E_{k} = 1,6 \ J[/tex]

On Studier: Inne Pytanie