Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
a) energię sprężystości na energię kinetyczną
b) energię kinetyczna, jesli bez porusza sie bez tarcia to taka samaą jak na początku i w dowolnym pukcie ruchu
c) energie kinetyczna i potęcjalną grawitacji mv^2/2+mgh, i calkowita energia jest taka jak na poczatku i w dowolnym momecia ruchu
d) mv^2/2=mgh <=> h=v^2/(2g)
podstaw v=5m/s, g=9.81 m/s^2
e) taka sama jak przy starcie v=5 m/s