Chłopiec jedzie rowerem ze stałą prędkością. Siła tarcia między oponą a podłożem wynosi Ft( <-- indeks dolny T) = 320N. Oblicz wartość siły, jaką łańcuch działa na koło zębate zamontowane na osi tylnego koła roweru. Promień koła zębatego R1 = 5cm, promień koła roweru R2 = 0,5m.
Bardzo proszę o pomoc rozwiązania tego zadania
