👤

6 Kasia pcha szafę siłą o wartości 400 N, a Bartek siłą o wartości 700 N. Kierunek obu sił jest jednakowy, lecz ich
zwroty są przeciwne. Oblicz siłę wypadkową działającą na szafę. Zapisz obliczenia. Pomiń siłę tarcia.



Błagam potrzebuje na dzisiaj


Odpowiedź :

F₁ = 400 N  (←)

F₂ = 700 N  (→)

Fw = F₂ - F₁

Fw = 700 N - 400 N

Fw = 300 N (→)

Odp. Siła wypadkowa ma wartość 300 N.