👤

Oblicz masę wody Jeżeli dodano do niej pewną substancje I powstał roztwór 120 g i 20%​

Odpowiedź :

mr=120 g

Cp=20%

ms=(Cp*mr)÷100%

ms=(20%*120g)*100%= 24 g

mr=ms+mw

mw=mr-ms=120 g-24 g=96 g