👤

W 800 g roztworu znajduje się 100 g saletry Oblicz stężenie procentowe​

Odpowiedź :

mr = 800g

ms = 100g

Cp =?

800g - 100g

100g - x g

800x = 10 000g

8x = 100g

x = 12,5g

Cp = 12,5%

:))

On Studier: Inne Pytanie