👤

Oblicz jaką długość ma krawędź sześcianu o polu powierzchni 1176 cm sześciennych .
Plisss na jutro potrzebuję ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

a= dł. krawedzi

6a²=1176

a²=196

a=14cm

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

wzór na pole powierzchni

P=6a2

a2=P/6

a=√P/6

podstawiamy

[tex]a = \sqrt{ \frac{1176}{6} } = \sqrt{196} = 14[/tex]

więc krawędź ma 14 cm