Oblicz stężenie procentowe roztworu pewnej soli, wiedząc, że w 550 cm3 tego roztworu o gęstości 1,2 g/cm3 zawarte są 40g tej soli

Odpowiedź:
550*1,2 = 660 g
660 g ---> 100%
40 g -----> x %
x = (40*100)/660 = 4000/660 = 6,1%
Wyjaśnienie: