👤

1.Podstawy trapezu mają 6 cm i 10 cm, a jego wysokość jest równa 5 cm. Oblicz pole tego trapezu.

2.Jedna podstawa trapezu ma długość 9 cm, a druga o 6 cm mniej Wysokość ma 3,5 cm. Oblicz pole tego trapezu.

3.Pole trapezu wynosi 15 cm2, a podstawy mają długości 6 cm i 4 cm Wysokość jest równa:
A.6cm B.3 cm C.1 cm D.7,5 cm​


1Podstawy Trapezu Mają 6 Cm I 10 Cm A Jego Wysokość Jest Równa 5 Cm Oblicz Pole Tego Trapezu2Jedna Podstawa Trapezu Ma Długość 9 Cm A Druga O 6 Cm Mniej Wysokoś class=

Odpowiedź :

1. P trapezu = (a+b)*h/2
P= (6+10)*5/2= 16*5/2= 40cm^2
2. Druga podstawa 9-6= 3cm
czyli (9+3)*3,5/2 = 10*3,5/2= 17,5cm^2
3 B