👤

Kopnięta piłka uzyskała prędkość 8 m/s. Oblicz energię kinetyczną tej piłki, przyjmując, że jej masa wynosi 0,5 kg. Zapisz obliczenia.

Odpowiedź :

[tex]ek \: = \frac{m { v}^{2} }{2}[/tex]

[tex]m \: = 0.5kg \\ v \: = 8 \frac{m}{s} [/tex]

[tex]ek \: = \frac{0.5kg \: \times {(8 \frac{m}{s}) }^{2} }{2} = 16 J [/tex]