👤

Prosze o szybką odpowiedz 1.Oblicz jaka jest gęstość oleju, jeżeli 5 litrów ma masę 4,5 kg
(1 litr = 1000 cm3)


Odpowiedź :

[tex]V=5\ l=5000 \ cm^3\\\\m=4,5 \ kg=4500 \ g\\\\d=\frac{m}{v}=\frac{4500 \ g}{5000 \ cm^3}=0,9 \ \frac{g}{cm^3}[/tex]