Odpowiedź :
Odpowiedź:
Wyjaśnienie:
Zad 1
Cp=ms/mr *100%
ms=?
mr=350g
Cp=9%
podstawiamy do wzoru i liczymy ms
Cp=ms/mr *100%
9%=ms/350g *100%
ms=31,5g soli
mr=ms+mw => mw=mr-ms
mw=350g-31,5g=318,5g wody
Zad 2
ms=?
mr=400g
Cp=8%
Cp=ms/mr *100%
8%=ms/400g *100%
ms=32g
czyli 30g nie wystaraczy