Odpowiedź :
Odpowiedź:
mamy 12 zł
gruszki
6 zł - 1 kg
12 zł - x
x=12*1/6=2 kg
za 12 zł możemy kupić 2 kg gruszek
pomidory
8 zł - 1 kg
12 zł - x
x= 12*1/8=1,5 kg
za 12 zł możemy kupić 1,5 kg pomidorów
winogrona
12,50 zł 1 kg
12 zł - x
x=12*1/12,50=0,96 kg
za 12 zł możemy kupić 0,96 kg winogron
jabłka
2 kg - 4 zł
1 kg - x
x=1*4/2=2 zł
1 kg jabłek kosztuje 2 zł
1,5 kg - 4,50 zł
1 kg - x
x=1*4,5/1,5=3 zł
1 kg jabłek kosztuje 3 zł
0,7 kg - 1,75
1 kg - x
x=1*1,75/0,7=2,5 zł
1 kg jabłek kosztuje 2,5 zł
Szczegółowe wyjaśnienie: