👤

daje 40 punktów i naj!
Proszę z obliczeniami
ile można kupić za 12zł
gruszek bo 6zł za kg
pomidorów po 8 zł kg
winogron po 12.50 za kg
ile kosztuje 1kg jabłek jeśli
2kg kosztują 4 zł
1,5kg kosztuje 4,50
0,7 kosztuje 1,75zł


Odpowiedź :

Odpowiedź:

mamy 12 zł

gruszki

6 zł - 1 kg

12 zł - x

x=12*1/6=2 kg

za 12 zł możemy kupić 2 kg gruszek

pomidory

8 zł - 1 kg

12 zł - x

x= 12*1/8=1,5 kg

za 12 zł możemy kupić 1,5 kg pomidorów

winogrona

12,50 zł 1 kg

12 zł - x

x=12*1/12,50=0,96 kg

za 12 zł możemy kupić 0,96 kg winogron

jabłka

2 kg - 4 zł

1 kg - x

x=1*4/2=2 zł

1 kg jabłek kosztuje 2 zł

1,5 kg - 4,50 zł

1 kg - x

x=1*4,5/1,5=3 zł

1 kg jabłek kosztuje 3 zł

0,7 kg - 1,75

1 kg - x

x=1*1,75/0,7=2,5 zł

1 kg jabłek kosztuje 2,5 zł

Szczegółowe wyjaśnienie: