👤

Jaką objętość zajmują?
a) 14g chloru
b) 20g wodoru


Odpowiedź :

a) M Cl2=2*35,5g=71 g

71g---22,4 dm3

14g---x dm3

x=4,42 dm3

b) M H2=2*1g=2 g

2g---22,4 dm3

20g---x dm3

x=224 dm3

On Studier: Inne Pytanie