👤

Bardzo proszę o pomoc :( Jaką energię potencjalną uzyska Staś wchodząc na wysokość 100m jeżeli jego masa wynosi 50kg.

Odpowiedź :

[tex]dane:\\m = 50 \ kg\\h = 100 \ m\\g = 10\frac{N}{kg}\\szukane:\\E_{p}=?\\\\E_{p} = mgh\\\\E_{p} = 50 \ kg\cdot10\frac{N}{kg}\cdot100 \ m\\\\E_{p} = 50 \ 000 \ J = 50 \ kJ[/tex]