👤

Zadanie 3. Na jutro!!!!!!!!!!!!!!!!!! ​

Zadanie 3 Na Jutro class=

Odpowiedź :

4 * 0,5 l + 3 l = 5 l

35 zł za 7 litrów. 35/7 = 5
Cena za 1 litr - 5 zł

10 * l + 8 * 0,5 l = 14 l

4 zł za 0,5. 4 zł * 2 = 8 zł za jeden litr
8 zł * 5 = 40 zł

6 zł za litr. 6/2 = 3 zł - cena za pół litra
8 * 3 zł = 24 zł

Mam nadzieję że pomogłam :)

On Studier: Inne Pytanie