👤

Obwód prostokąta wynosi 1200m. Jeden bok ma 100m. Jaka jest długość drugiego boku?

A). 100 m


B ). 500m


C). 120m


Odpowiedź :

Odpowiedź:

B) 500m

Szczegółowe wyjaśnienie:

Wiemy, że obwód prostokąta a x b obliczamy ze wzoru L = 2a + 2b.

Mamy długość jednego boku a = 100m oraz obwód prostokąta L = 1200m.

Podstawiamy do wzoru:

1200 = 2 · 100 + 2b

1200 = 200 + 2b     /-200

1000 = 2b     /:2

500 = b → b = 500(m)