👤

Ile gramów chlorku amonu rozpuści się w 100 g wody w temperaturze 40 0 C ? Jakie jest stężenie procentowe tego roztworu?

Odpowiedź :

46 g rozpuści się w 100 g wody

Dane:

ms=46 g

mr=46g+100g=146g

Szukane:

Cp=?

Cp=ms*100%/mr

Obliczenia:

Cp=46g*100%/146g

Cp=31,51%