Odpowiedź :
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
120 km = 1h 30 min
t = 1h 30 min = 1 1/2h = 3/2h
s= 120 km
V=s/t
V= 120 km:3/2h = 120 km * 2/3h = 40 km * 2h = 80 km/h - średnia prędkość
Odpowiedź:
Szczegółowe wyjaśnienie:
120 km = 1h 30 min
t = 1h 30 min = 1 1/2h = 3/2h
s= 120 km
V=s/t
V= 120 km:3/2h = 120 km * 2/3h = 40 km * 2h = 80 km/h - średnia prędkość