Odpowiedź :
[tex]dane:\\m = 30 \ kg\\s = 5 \ m\\W = 1 \ 400 \ J\\szukane:\\F = ?\\\\W = F\cdot s \ \ /:s\\\\F = \frac{W}{s}\\\\F = \frac{1400 \ J}{5 \ m} = \frac{1400 \ kg\cdot\frac{m^{2}}{s^{2}}}{5 \ m} = 280 \ N[/tex]
Odp. Na skrzynię działano siłą F = 280 N.