ZADANIE 6 i 7 BŁAAAAGAM DAJE NAJ I SERCAA PLS TO TYLKO DWA ZADANKA PLS PLS PLS MEGA WAZNE!!!¡!¡!!¡!!¡

7.
droga s=v×t
s=80km/h×1,5h=120 km To jego droga do z domu do pracy.
powrót zajął 10 min mniej
czyli 1,5h-10 min= 80 min.
v=s/t
v= 120km/80 min
v=120000m/80min=1500 m/min=90km/h
teraz trzeba porównać te dwie prędkości
80km/h(do pracy) i 90km/h(z pracy)
Prędkość w drodze do domu była 10km/h większa
zad.6
Vkostki= 2×2×2=8cm³
3 kostki = 8×3=24cm³
1cm=24cm³
5cm=x
x=24cm³ ×5cm/1cm
x=120 cm³
odp v=120cm³