👤

Tata kupił 300 sztuk lodu w kostkach o wielkości 2cmx2cmx2cm.
Podaj ile litrów wody uzyska po rozmrożeniu tych kostek, wiedząc, że
woda zmniejsza swoją objętość (po rozmrożeniu) o 10%. proszę o odpowiedź


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szczegółowe wyjaśnienie:

Zobacz obrazek JOANNA16735

Wymiary jednej kostki to 2x2x2, czyli możemy obliczyć jej pole:

P=2cm*2cm*2cm=8cm2

Mamy 300 kostek, więc mnożymy:

8cm2*300=2400cm2

I tyle mamy lodu. Wiemy że przy rozmrożeniu zmniejszy swą objętość o 10%, czyli trzeba obliczyć ile to 10%:

0,10*2400cm2=240cm2

Skoro zmniejszy to trzeba odjąć:

2400cm2-240cm2=2160cm2

Odp: po rozmrożeniu objętość będzie wynosić 2160cm2.