👤

cena bułeczki w sklepie wynosi 40 gr. Przy zakupie 8 bułeczek za następną każdą sklep udziela rabatu (obniżki) w wysokości 30%. Ile zapłacimy za 12 bułeczek w tym sklepie?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

12-8=4-tyle bułeczek mamy na promocji

10%z 40 to 4 30% to 12 40-12=28gr

8*40+4*28=432gr czyli 4zł 32 gr

Odpowiedź:

0,40zł * 8 = 3,2zł

30% z 40gr to 28gr więc:

0,28zł * 4 = 1,12zł

3,2 + 1,12 =4,32zł

Odp: W tym sklepie zapłacimy 4,32zł za 12 bułeczek.

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam i zrobiłam :) Jeśli tak liczę na naj

On Studier: Inne Pytanie