👤

Matylda kupiła 3 lody owocowe i batonika .Razem zaplaxiłam 11 zł.Ile kosztuje Batonik .​

Odpowiedź :

X cena loda

y cena batonika

3x+y=11

x+1=y (to w klamre, układ równań)

3x+x+1=11

4x=10

x=5/2

y=5/2+1=7/2

Jeśli batonik jest drozszy o zł od JEDNEGO LODA

On Studier: Inne Pytanie